05 Lut
Posted by Super User

3 lutego Natalija Antunović poprowadziła warsztaty z Wire Wrappingu. Tematem Warsztatów były kolczyki BOHO.

09 Paź
Posted by Super User
 
 
Pracownia Miedzianej Magii wraz z Koralina.pl oraz Natalija Antunović-Djapo, zapraszamy Was na wyjątkowe warsztaty z wire wrappingu, które mogą odbyć się w Waszym domu.
Warsztaty indywidualne ONLINE, można kupić poprzez nasz sklep internetowy lub bezpośrednio w sklepie stacjonarnym.
Po zakupie otrzymasz od nas e-maila z propozycją terminów i propozycją projektu, który będziesz robić na zajęciach. Następnie pakujemy dla Ciebie potrzebne materiały (za wyjątkiem narzędzi, je musisz mieć w domu - szczypce okrągłe, szczypce płaskie - gładkie, szczypce ucinające) i wysyłamy paczuszkę.
Czas trwania warsztatów: 4-5 godzin
09 Paź
Posted by Super User
 
Kochani zapraszam Was na warsztaty z wire wrappingu STACJONARNIE I ON LINE🥰
Poniżej znajdziecie wszystkie informacje:
* Chcesz poznać jedną z najstarszych technik jubilerskich i stworzyć coś wyjątkowego dla siebie bądź bliskiej Ci osoby?
* Lubisz pracować i uczyć się w skupieniu i cenisz sobie indywidualny tok pracy zgodny z Twoim własnym rytmem i inspiracją?
* Potrzebujesz skutecznego i dopasowanego do Twoich umiejętności i poziomu zaawansowania poprowadzenia Cię poprzez proces nauki i tworzenia w technice wire wrapping?
Pracownia Miedzianej Magii i Koralina.pl - akcesoria do tworzenia biżuterii zapraszają na indywidualne warsztaty z techniki wire wrapping.
Czas trwania warsztatów: 4-5 godzin
Temat warsztatów: do uzgodnienia z prowadzącą, jeden z kilku wcześniej przesłanych drogą mailową propozycji projektów.
Koszt: 480 zł stacjonarne / 380 zł ON LINE*
*cena warsztatów zawiera wszystkie niezbędne materiały potrzebne do wykonania gotowego projektu.
Termin warsztatów: do uzgodnienia
Miejsce: Koralina.pl, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Żwirki i Wigury
A co na warsztatach?
Blok teoretyczny
Omówienie podstawowych informacji na temat historii techniki wire wrapping, przykłady zastosowania techniki w czasach starożytnych oraz jej główne charakterystyki.
Materiały używane w technice wire wrapping, rodzaje i grubości drutów, właściwości miedzi jako metalu oraz jej właściwości prozdrowotne. Rodzaje kamieni i innych materiałów używanych do oprawy w technice wire wrapping.
Narzędzia wykorzystywane do pracy z drutem, ich charakterystyka i zastosowanie. Omówienie sposobów wykorzystania narzędzi i przedmiotów codziennego użytku w technice wire wrapping.
Omówienie najważniejszych preparatów chemicznych używanych do patynowania i czyszczenia miedzi, sposób ich przygotowania, środki bezpieczeństwa jakie należy zachować przy pracy z preparatami.
Ćwiczenia praktyczne
Prezentacja trzech rodzajów splotów wykorzystywanych w technice wire wrapping i ćwiczenia praktyczne polegające na wykonaniu każdego z rodzaju splotu samodzielnie. Omówienie sposobów pracy z drutem oraz podstawowych błędów występujących w początkowej fazie pracy z drutem.
Wykonanie projektu
Omówienie etapów wykonania projektu i samodzielne wykonanie pracy będącej tematem warsztatów.
O technice wire wrapping
Historia biżuterii owijanej drutem sięga roku 1446 p.n.e. Naukowcy odkryli elementy biżuterii z drutu w grobowcach i piramidach starożytnych faraonów w Egipcie. Drut używany wówczas do biżuterii był wytwarzany z metalu, który był rozbijany na płasko na arkusze, które następnie były cięte na paski i zwijane w rury.
Technika ta nie wymagająca ognia, lutowania i odlewania oraz łatwo dostępne do jej wytwarzania narzędzia umożliwiały rękodzielnikom starożytnych cywilizacji tworzenie biżuterii której prostotę i piękno możemy podziwiać do dziś.
Biżuteria wire wrapping wytwarzana jest z drutu o różnej twardości (miękkiego, średniego lub twardego) poprzez zginanie, skręcanie i cięcie drutów w celu oprawy kamieni, koralików lub tworzenia konstrukcji drucianych pod konkretny projekt.
Dlaczego miedź?
Miedź znana jest od wieków nie tylko ze względu na jej piękny kolor i możliwości techniczne ale też ze względu na znany już od jej pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.
Miedź zapobiega chorobom serca i układu krążenia. Ma też działanie bakteriostatyczne – hamuje wzrost bakterii i niszczy je. Jest niezbędna do tworzenia melaniny, pigmentu decydującego o kolorze skóry i włosów. Uczestniczy w syntezie ponad 15 białek, w tym kolagenu i elastyny, które opóźniają starzenie się skóry.
Jeśli po warsztatach zapragniesz rozwijać swoją pasję w Koralina.pl dostępny jest wysokiej jakości miedziany drut o różnych grubościach, najbardziej odpowiedni do tworzenia w technice wire wrapping.
Warsztaty indywidualne ON LINE
Zachęcając do warsztatów indwidualnych stacjonarnie wychodzimy naprzeciw tym z Was którzy nie mają możliwości uczestniczenia w warsztatach na miejscu i zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach indywidualnych ON LINE prowadzonych na platformie ZOOM.
Warsztaty indywidualne ON LINE odbywają się dokładnie tak samo jak stacjonarne, obowiązuje taki sam blok tematyczny. Wszystkie potrzebne i niezbędne do wykonania pracy materiały wysyłane są do Was pocztą lub in postem na kilka dni przed rozpoczęciem spotkania ON LINE.
Termin warsztatów: do uzgodnienia
Czas trwania warsztatów: 4-5 godzin
Temat warsztatów: do uzgodnienia z prowadzącą, jeden z kilku wcześniej przesłanych drogą mailową propozycji projektów.
31 Sie
Posted by Super User

Jeśli fascynuje Cię oryginalna, wyjątkowa biżuteria, chcesz poznać jedną z najstarszych technik jubilerskich proponujemy warsztaty Wire Wrapping. Podczas warsztatów dowiesz się ciekawych informacji o historii wytwarzania biżuterii techniką oplatania drutem, poznasz materiały, narzędzia i preparaty wykorzystywane do tworzenia biżuterii miedzianej wykorzystując różne rodzaje splotów drucianych. Wykonasz samodzielnie piękną, oryginalną ozdobę dla Ciebie która może być też wyjątkowym prezentem dla bliskiej osoby. Warsztaty są organizowane w kameralnych grupach co pozwala na pracę w skupieniu i indywidualnej twórczej energii. Zapraszamy do kontaktu, przedstawimy szczegóły oferty.